همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
اخبار فرهنگ و ادب در برنامه روی خط فرهنگ /دوشنبه دوم مردادماه
تاریخ انتشار : 96/05/02 ساعت 22:07

 

  بسته خبری فرهنگ و ادب فارسی شنبه سی و یکم تیرماه به بررسی رویدادهای این حوزه پرداخته است.

مجید غلامی‌جلیسه، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب ضمن این‌که از افزایش 50 درصدی بودجه تخصیصی طرح‌های حمایتی این مؤسسه در سال جاری خبر داد، گفت: در پنج دوره اجرای طرح «تابستانه کتاب» تزریق یارانه بیش از پنج برابر برای بازار کتاب سود داشته است.

 امیر علی‌بیک؛ مدیرفروش انتشارات مروارید در گفتگو با خبرنگار رویداد فرهنگی با بیان اینکه کتاب‌های الکترونیک هنوز جایگاه خود را در کشور پیدا نکرده است، از تاثیرگذاری این نوع کتاب‌ها بر چاپ و نشر کتاب‌های کاغذی گفت.

 غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی در چهارمین نشست قند پارسی ابراز امیدواری کرد که فارسی آموزان خارجی شرکت کننده در هشتاد و چهارمین دوره دانش افزایی زبان فارسی در تهران پس از بازگشت به کشورشان روایتگر ایران واقعی باشند.

 با داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه انجمن تصویرگران ایران، ۷۰ تصویرگر به نمایشگاه غرفه ایران در نمایشگاه بینالمللی کتاب پکن ۲۰۱۷ راهیافتند.

 مرداد امسال کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان علاقه‌مندان نمایشگاه «راز آن...» است.

 غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌های صنعت چاپ در استان‌های کشور غیر از تهران از وعده نایب رئیس مجلس برای پیگیری موضوع مالیات بر ارزش افزوده در مجلس که دغدغه تازه واحدهای چاپی است، خبر داد.

 رضا یکرنگیان، مدیر انتشارات خجسته مدیر اخبار مبنی بر تعطیلی این نشر را تکذیب کرد و گفت که انتشارات خجسته تعطیل‌بردار نیست.

 گروه موسیقی یارآوا با همکاری نشر هنوز در یکشنبه‌ موسیقی به بررسی و اجرای داستان کهن ایرانی در قالب اپرای سیاوش پرداخت

 محسن شاهرضایی سخنگوی هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا گفت: هدف اصلی جایزه بهترین کتاب دفاع مقدس، رشد و بالندگی در ژانرهای مختلف است.

 مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی در نشست ۱۷ دقیقه حرف حساب،گفت: به جای آن که جنگ‌ها را از منابع بیگانه روایت کنیم، نویسندگان را به سوریه، عراق و یمن ببریم تا آنها راوی مقاومت مردم این کشورها باشند.

 اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در 10 بخش ملی دوازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، تندیس و لوح دریافت کرد.

 به مناسبت حضور ایران به عنوان مهمان ویژه بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب پکن، نشست پل ادبی ایران و چین برگزار می‌شود.

 ۱۴ بانوی شاعر و نویسنده کتابهای خود را به سیمین‌دخت وحیدی تقدیم کردند.نظرات کاربران

ارسال