همه مجموعه ها - فرهنگ و ادب
اخبار تازه‌های نشر در برنامه روی خط فرهنگ/یک‌شنبه دوازدهم شهریورماه+فایل صوتی
تاریخ انتشار : 96/06/12 ساعت 17:29

 بسته خبری یکشنبه دوازدهم شهریورماه به بررسی تازه‌های نشر پرداخت.

سیامک گلشیری از پایان تالیف نخستین جلد سه‌گانه‌ای جدید برای نوجوانان خبر داد و گفت که این کتاب را تا یک ماه دیگر به ناشر تحویل می‌دهد.

«کتاب مدخل شعر معاصر فارسی (۱۳۹۲-۱۲۸۵)» از مجموعه کتاب‌های حوزه مسائل نظری ادبیات در انتشارات فاطمی است که به تازگی منتشر و در ۳۳۲ صفحه، به قیمت ۲۸ هزار تومان و  در تیراژ هزار نسخه منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

پنجمین کتاب رضا درستکار نویسنده و منتقد سینما، با عنوان در قلمرو گفتار (۱۵ مقاله سینمایی) به زیور طبع آراسته و وارد بازار کتاب شد. کتاب در قلمرو گفتار به همت انتشارات مکث نظر، در ۳۱۲ صفحه و به قیمت ۲۵ هزار تومان از هم اکنون در دسترس علاقمندان سینما است.

نشر مرکز به تازگی کتاب «فوتبال و فلسفه» نوشته تد ریچاردز را با ترجمه عیسی عظیمی منتشر کرده است. در این کتاب، نویسنده مقالاتی را با نگاهی فلسفی به این ورزش محبوب جهان گردآوری و سعی کرده این پرسش را مورد بررسی قرار دهد که طرفدار و هوادار واقعی فوتبال و یک تیم چه کسی است؟ این کتاب همچنین به بررسی زندگی فوتبالیست‌هایی چون کریستیانو رونالدو و دیوید بکهام و شیوه زندگی و معروفیت آن‌ها از منظری فلسفی می‌پردازد.

فرهنگستان هنر کتابی از نمایش‌های شاد ژاپنی با عنوان «کیوگن» منتشر کرد. این کتاب نوشته دان کنی و ترجمه آزاده سلحشور توسط موسسه تألیف ، ترجمه و نشر آثار هنری «متن» منتشر شده است. این کتاب دربرگیرنده  257  نمایش کیوگن است.

کتاب «مقدمه بر تئاتر» نوشته اورلی هولتن با ترجمه محبوبه مهاجر به تازگی توسط انتشارات سروش به چاپ هشتم رسیده است. چاپ هشتم این کتاب به تازگی با ۲۹۰ صفحه و قیمت ۱۹ هزار تومان منتشر و عرضه شده است.

رمان «مارمولک سیاه» اثر ادوگاوا رانپو، نویسنده سرشناس ژاپنی با ترجمه محمود گودرزی از سوی انتشارات چترنگ منتشر شد. گودرزی کتاب را از نسخه فرانسه که توسط  رزماری مایکنوفایول ترجمه شده، به فارسی بازگردانده است.

کتاب پژوهشی «کودکان و جهان افسانه» که در آن به نسل نو، میراث کهن و چگونگی بازخوانی افسانه‌های پریان از نگاه کودکان ایرانی پرداخته شده، منتشر شد. این کتاب در واقع حاصل پژوهش میدانی و پردامنه علیرضا حسن‌زاده، استادیار و رئیس پژوهشکده مردم‌شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حوزه‌های گوناگون فرهنگی ایرانی است و می‌کوشد نشان دهد که کودکان ایرانی درباره افسانه‌ها چگونه فکر می‌کنند؟

کتاب «به دیوارها بخند!» نوشته سیدعلی شجاعی از سه‌گانه داستانی او برای مخاطبان کودک و نوجوان است که در آن به آموزش مهارت‌های زندگی پرداخته. در این جلد، تسلیم شرایط نشدن و ایجاد تغییر محور روایت است. انتشارات کتاب نیستان «به دیوارها بخند!» را در ۳۲ صفحه و با قیمت 26 هزارتومان منتشر کرده است. تصویرگر این کتاب نازنین عباسی و طراح گرافیک آن نرگس زیّانی است.نظرات کاربران

ارسال