فرهنگ و هنر - موسیقی
بررسی رویدادهای مهم موسیقی ایران و جهان/سه‌شنبه چهاردهم شهریورماه
تاریخ انتشار : 96/06/14 ساعت 17:26

بسته خبری ریتم سه‌شنبه چهاردهم شهریورماه به بررسی اخبار موسیقی ایران و جهان پرداخت.

ارکستر بزرگ ارف به سرپرستی و رهبری مسعود نظر، با یاد توران میرهادی همگام با فرهنگنامه کودکان و نوجوانان، 19 و 20 شهریورماه در تالار وحدت اجرا خواهد داشت. کلیه عواید حاصل از این اجرا به فرهنگنامه اختصاص خواهد داشت.

کیهان کلهر در گفت‌وگو با روزنامه شرق درباره موضوعات بسیاری از کم مصاحبه کردن تا آزردگی از فرهیختگان سخن گفت، او بیان کرد: اجتماع هنری و به‌ویژه موسیقی ما مدت مدیدی است که درگیر حرف و شعار شده است و نتیجتا اگر هم عملی باشد به چشم نمی‌آید، چون فاصله حرف‌های ایده‌آلیستی و نگرش به خود از بام دنیا، با اعمال و کارهای انجام‌شده نمی‌خوانند و فقط توقع مخاطب را نسبت به هنرمندی خاص بی‌جهت بالا می‌برد.

گروه تونل آلبوم «بادهای بی‌پایان» را در سبک راک- الکترونیک و با سیاق روایت قصه توسط راوی روانه بازار خواهد کرد. آلبوم موسیقی «بادهای بی‌پایان» با یک قصه که توسط راوی گفته می‌شود شروع شده و هر آهنگ قصه‌ای را روایت می‌کند که در نهایت و در آخرین آهنگ از این مجموعه، تکه‌های پازل این قصه کامل می‌شود.

سروش حاتمی‌آذر، سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی زنبورک  در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: همیشه روی بلیت کنسرت‌ها نوشته می‌شد «ورود کودکان زیر هشت سال ممنوع است»، من می‌خواستم گروهی وجود داشته باشد که به‌طور مستمر با نوازندگان بزرگسال، برای کودکان کمتر از سن هشت سال اجرا داشته باشد.

سینا سرلک که از فصل اول مجموعه «شهرزاد» به همراه محسن چاوشی قطعات این سریال را می‌خواند، در قسمت یازدهم فصل دوم این مجموعه از سریال حذف شد و به این موضوع در صفحه اینستاگرامش با یک پست واکنش نشان داد.

یکی از طولانی‌ترین ممنوع‌الکاری‌های حوزه موسیقی به حسین زمان (خواننده موسیقی پاپ) مربوط می‌شود که باوجود گذشت ۱۵ سال، هنوز از فعالیت رسمی‌اش در زمینه موسیقی جلوگیری می‌شود.نظرات کاربران

ارسال